حریر، مخمل، بابونه

15625729_10155592595704554_3580713546599192693_o

در هر سیلابی تخته سنگی هست که دستی آن را ‌ می‌گیرد، زیر هر آواری کسی هست که زنده می‌ماند و زندگی را نجات می‌دهد و همیشه دلخوشی‌های کوچکی هست  که دلمان را گرم می‌کند و امیدمان را زنده نگه می‌دارد همچون،

حریر

مخمل

بابونه

***

حریر، مخمل، بابونه، رمانی است که نتوانسته از وزارت ارشاد در ایران مجوز انتشار بگیرد؛ زیرا به عشق می‌پردازد، به روزهای امید و یأس جامعه، به پلشتی‌های سیاست‌های نابخردانه می‌پردازد و چاپلوسی‌های کسانی که برای هیچ، همه‌چیز را قربانی می‌کنند و از سوی دیگر به وفاداری جان‌های شیفته‌ای می‌پردازد که بی هیچ ادعایی برای ارزش‌های انسانی جان خود را کف دست می‌گیرند. سرانجام هم در دایره‌های حلزونی به این می‌رسیم که انگار حتا در سیاه‌ترین شرایط، امید مانند کورسویی ته تونل سیاه زمان، فریاد بر می‌آورد که زندگی باید کرد.

مرجان ریاحی نویسنده این رمان، دربخش آغازین: “حریر، مخل، بابونه” می‌نویسد:

‏«تن نسپردن به هر عشقی، خودش یک بازی عاشقانه است، یک فصلی از عشق ورزیدن است. همین تنهایی ‏که دارم بخشی از لحظه‌های عزیز عاشقانه است. همین که اجازه نمی‌دهم هر نگاهی، هر لبخندی، هر ‏کلام ناگهانی دلپسندی، سرقلبم کلاه بگذارد، همین مقاومت که در برابر دلبری‌های زنانه دارم، عشق ‏ورزی من با کسی است که هنوز او را نمی‌شناسم.» ‏

با شعار: “نشر آفتاب، ناشر سانسور شده‌ها، نشر بی سانسور”، آمدیم تا سانسور را دور بزنیم و فرصت ندهیم تخیل و اندیشه نویسندگان ایرانی پس پشت دیوار بلند سانسور اسیر بماند و سایه باد در اندوه نبود آزادی بیان، در برهوت خشک سیاه دلان بی اندیشه و خرد خانه خوش کند.

بسیار خرسندیم که در فاصله‌ی سه ماه از شروع کار نشر آفتاب، هشت کتاب، از جمله سه کتاب از نویسندگان درون سرزمین بلازده‌ی سانسور منتشر کرده‌ایم تا روشنای آزادی بیان چنان بر تاریکی سانسور بدرخشد که مگر نور و رنگین کمان آزادی چیزی در تیر رس نباشد.

برای خرید رمان “حریر، مخل، بابونه” به آدرس‌های زیر مراجعه کنید:

چنانچه پیش از این هم گفته‌ایم، بهترین محل برای تهیه کتاب، تماس با نشر آفتاب است به آدرس:

aftab.publication@gmail.com

سایت نشر آفتاب

www.aftab.opersian.com

سایت چاپخانه: CreateSpace

www.createspace.com/6819184

سایت آمازون:

www.amazon.com/dp/1541309553/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1482858016&sr=1-1&keywords=silk%2C+velvet%2C+chamomile

 

  • پدید آورنده :